Novinky

Příprava konzole na výkup

Ahoj hráči, pokud se rozhodneš prodat svou herní konzoli a chceš ji připravit na výkup a odeslání, je důležité postupovat správným způsobem. Přeci chceš za konzoli dostat co nejvíce peněz, je to tak? V tomto článku ti ukážu, jak na to. Bez ohledu na to, zda plánuješ upgradovat konzoli za novější model, nebo jen uvolnit místo v obýváku, je potřeba postupovat vždy stejně a v následujícím pořadí:

🎮 Zálohování dat a her

Než začneš s přípravou konzole na prodej, ujisti se, že jsi zálohoval všechny hry a data, které chceš zachovat. Pokud máš PlayStation nebo Xbox, můžeš využít cloudové úložiště dané služby. Je to nejjednodušší možnost, jak zachovat své hry a data. Další volbou je zálohovat data na externí disk.

🎮 Obnovení továrního nastavení

V dalším kroku je potřeba danou konzoli resetovat do továrního nastavení. Resetování je možné jednoduše provést v systémovém nastavení. Tímto krokem připravíte konzoli pro dalšího majitele. Nebudete se tak muset bát, že vaše herní data zůstanou v zařízení.

🎮 Vyčištění konzole

Po zálohování dat a obnovení továrního nastavení je důležité konzoli důkladně vyčistit. Použij k tomu mírně navlhčenou utěrku z mikrovlákna. Pro vyčištění Jemně vyčisti konzoli zvenčí i uvnitř a zbav ji prachu a nečistot.

🎮 Příslušenství ke konzoli

Nezapomeň na příslušenství ke konzoli. Máš originální ovladač, síťový či HDMI kabel? I na ně nezapomeň a lehce je očisti. Příslušenství, které ke konzoli přidáš může výrazně zvýšit cenu výkupu.

🎮 Doplnění informací

Navštiv naši stránku pro výkup, kde jednoduše doplníš informace o své konzoli. Je potřeba zadat nejen své osobní údaje, ale i podrobné informace o stavu konzole a dodanému příslušenství. Na konci se dozvíš orientační cenu kterou za tvoje zařízení získáš 💰. Vykupujeme všechny konzole Playstation i Xbox.

🎮 Zabalení a odeslání

Poté, co jsi konzoli vyčistil a doplnil údaje k výkupu, nezapomeň ji šetrně zabalit do krabice. Pokud chceš konzoli zasílat prostřednictvím Zásilkovny, nešetři výplňovým materiálem. Zboží je potřeba zabalit pečlivě, aby se během přepravy nepoškodilo.

vykupkonzoli

Jak si vybrat herní konzoli?

Hraní her se stalo nedílnou součástí našeho života, ať už jsi vášnivý hráč nebo pouze hledáš způsob jak se po večerech zabavit. Na trhu však existuje obrovské množství konzolí což může neznalého hráče zmást. Otázkou tedy zůstává, jak vybrat tu správnou konzoli pro své potřeby. V tomto článku ti poradíme s výběrem té správné konzole pro tebe. Co je tedy při výběru herní konzole potřeba zvážit? 

SJKTg2h6Puv7oXmii8CNYQ

Herní tituly, které tě zajímají

První otázkou kterou by sis měl položit, je jaké hry tě zajímají. Jsou to akční střílečky, závodní hry nebo třeba exkluzivní hry pro Playstation jako je například herní pecka God of War? Pokud jsi ovšem fanouškem sérií her jako Gears of War nebo Forza, bude pro tebe konzole Xbox od Microsoftu ideální volbou. Každá z konzolí má své exkluzivní herní tituly, které lze spustit výhradně na konzoli dané značky. Pokud tě zajímají série typu Uncharted nebo Days Gone, musíš sáhnout pouze po konzolích od společnosti Playstation. Pro drtivou většinu hráčů je obsah a počet exkluzivních her klíčový při výběru herní konzole.

Herní výkon

Jednotlivé herní konzole a jejich edice se liší výkonem a technickými specifikacemi. Potřebuješ hrát nejnovější a nejnáročnější pecky nebo jsi příznivec herních klasik jako je Minecraft? Každá z konzolí má specifický výkon který je vhodný pouze pro část her. Pokud potřebuješ hrát nejnáročnější pecky, je potřeba vybrat nejlepší verze jednotlivých konzolí, které jednoduše poznáš vyšší cenou. Pokud jsi příznivec konzolí Playstation, vyber si nejnovější konzoli Playstation 5, která svým výkonem poráží svého předchůdce téměř ve všech parametrech. Pokud je tvou volbou Xbox, zvol nejnovější a nejvýkonnější variantu Xbox Series X.

Ergonomie ovladače

Ergonomie a kvalita ovladačů je klíčová pro tvůj herní zážitek z konzole. Vždyť ovladač je to jediné co při hraní celou dobu držíš v ruce. Ergonomie ovladačů je ovšem zcela specifická záležitost. Někteří nedají dopustit na ergonomii ovladačů Playstation, jiní kladně hodnotí pouze ovladače pro Xbox. Situace se ale mírně změnila nástupem generací nových konzolí, konkrétně Playstationu 5 a Xbox Series S nebo X. Playstation 5 se totiž vytáhl novým ovladačem DualSense, který přináší zcela nové zážitky pro hráče. Tento ovladač se vyznačuje haptickou odezvou, adaptivními triggery nebo mikrofonem přímo v těle ovladače. Většina hráčů se tak shodne že herní zážitek při používání ovladače PS5 je příjemnější. Daní za tento komfort je nižší výdrž na nabití.

ezgif.com-webp-to-jpg-3

 

Playstation 5 versus Xbox Series X

Podívej se na základní srovnání aktuálně nejnovějších konzolí na trhu od společností Sony a Microsoft:

Konzole Xbox Series X Playstation 5
Interní paměť  1000 GB 825 GB
Operační paměť (RAM) 16 GB GDDR6  16 GB GDDR6 
Datum vydání 12.11.2020 10.11.2020
Optická mechanika 4K UHD Blu-Ray 4K UHD Blu-Ray
Hmotnost 4,4 Kg 4,5 Kg
Baterie ovladače 2x AA Integrovaná
Touchpad na ovladači NE ANO
Mikrofon na ovladači NE ANO

 

Věříme, že ti tento krátký průvodce výběrem konzole pomohl. Ať už se rozhodneš jakkoliv, výběrem jakékoliv konzole Xbox či Playstation neuděláš chybu. Herní konzole od těchto renomovaných značek neustále soupeří o nové zákazníky a jejich vlastnosti se neustále vyrovnávají. Obě tyto značky jsou na herním trhu již přes 20 let a jejich vývoj je nezastavitelný.

Pokud si chceš zahrát na jakékoliv konzoli a nehodláš za ní utrácet spoustu peněz, můžeš vyzkoušet použité konzole. Na našem webu All4players.cz nalezneš použité konzole Xbox i Playstation ve stavu nových. To vše za velmi nízké a férové ceny. Garantujeme ti vysokou kvalitu a hlavně tvou spokojenost.

 

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX